1033 miejsce

US Open: Angelique Kerber wygrywa finał!

Angelique Kerber wygrała drugi turniej wielkoszlemowy w tym roku - tym razem triumf świętowała w US Open. W finale Niemka pokonała Karolinę Pliskovą 6:3, 4:6, 6:4. Dzięki temu zwycięstwu awansowała na pierwsze miejsce w rankingu WTA.

/ Fot. robbiesaurusAngelique Kerber bardzo dobrze rozpoczęła decydujący mecz w US Open. Grała zdecydowanie, konsekwentnie i wyrzekała się nawet najmniejszych błędów. Te popełniała na początku jej rywalka z Czech - Karolina Pliskova. Pierwszego seta Kerber wygrała 6:3.

Druga partia to jednak zupełnie inna gra Pliskovej, która wyraźnie opanowała emocje i zaczęła grać tak, jak na finalistkę wielkiego szlema przystało. Czeszka zaczęła trafiać, co sprawiło, że Niemka była zdenerwowana i przegrała tę odsłonę pojedynku. O zwycięstwie w US Open miał przesądzić trzeci set.

W nim już nie było mocnych na znakomicie grającą Niemkę polskiego pochodzenia. Tenisistka z Pruszkowa wygrała tę partię spotkania 6:4. To wielki sukces tej zawodniczki - przypomnijmy, że w tym roku także nie miała sobie równych w Australian Open. Dzięki temu, że zwyciężyła w Nowym Jorku zepchnęła z pozycji liderki wieloletnią mistrzynię tenisa - Serenę Williams.