Facebook Google+ Twitter

US Open - pożegna Agassiego

Rozpoczął się jeden z turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema – US Open. Będzie to z pewnością sentymentalne spotkanie, bowiem Andre Agassi kończy swoja karierę!

fot. AKPAJeszcze przed rozpoczęciem turnieju wielu komentatorów przede wszystkim interesowała osoba Agassiego. Część z nich przyznawała, że turniej o dziwo może być ciekawszy ze strony reprezentantek kobiet, gdyż faworytki Kim Clijsters i Wenus Wiliams zrezygnowały ze swojego udziału z powodu kontuzji. To z kolei otwiera możliwości dla dla innych zawodniczek ze ścisłej czołówki: Belgijki, Rosjanek, a być może czarnym koniem turnieju będą reprezentantki Bałkanów. Już po pierwszych meczach dolnej części drabinki widać sensację - odpadła bowiem najlepsza tenisistka niemiecka Lena Groenefeld, rozstawiona w zawodach z numerem 15, a awansowała 17-letnia Lauren Albanese, pokonując o wiele lepszą od siebie Ukrainkę Olgę Sawczuk.

Jeśli chodzi o rozgrywki panów, to w wyobraźni każdego pokutuje niezmienny duet Federer - Nadal. Jeśli oczywiście mówimy o ścisłej czołówce. Nie można też zapominać, z racji tego, kto jest gospodarzem turnieju, o ambicjach Roddika czy Blake' a.

Wszystko jednak rozegra się w tle albo zostanie przytłumione odejściem na emeryturę niekwestionowanej gwiazdy tenisa, wielkiego zawodnika i człowieka - Andre Agassiego. Tenisista, ku rozczarowaniu dziennikarzy, odwołał swoją sobotnią konferencję prasową, wywołując szereg spekulacji. Po pierwszym meczu wygrał z rumuńskim tenisistą Pavelem. Niezależnie od wyników Agassiego, abstrahując od jego formy i możliwości, na naszych oczach odbędzie się wielki spektakl pożegnania. Tym, którzy znają stosunek Agassiego do publiczności nie trzeba mówić, że zrobi to z wrodzonym sobie wdziękiem i elegancją – szanując obserwatorów i przeciwników. Podróż sentymentalna przed nami, pozostaje tylko śledzić scenerię i rozgrywki drabinkowe, nie zapominając o akcentach polskich, które, co warto odnotować, dane nam jest obejrzeć po kilkunastoletniej przerwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.