Facebook Google+ Twitter

USA: 10 ofiar powodzi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-10 19:54

Na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych w wyniku powodzi zginęło 10 osób. Woda zniszczyła setki domów, tysiące osób trafiło do tymczasowych schronisk.

Intensywne opady deszczu wystąpiły w trzech amerykańskich stanach - Wisconsin, Indiana oraz Iowa. Władze zamknęły dziesiątki dróg, tysiącom Amerykanów nakazano ewakuację. Do pomocy wezwano Gwardię Narodową. Amerykańskie stacje telewizyjne pokazują całkowicie zalane samochody oraz rozpadające się jak domki z kart budynki.

Władze stanów dotkniętych przez powodzie nie oszacowały jeszcze strat. Wiadomo jednak, że woda zniszczyła tysiące hektarów upraw co już spowodowało wyraźny wzrost cen kukurydzy.

Gdy środkowy zachód Stanów Zjednoczonych zmaga się z powodziami, na wschodnim wybrzeżu zapanowały upały. W Waszyngtonie jest prawie 37 stopni Celsjusza ale przy dużej wilgotności powietrza temperatura odczuwalna znacznie przekracza 40 stopni. Władze Nowego Jorku uruchomiły schroniska dla osób, które nie mają w swoich mieszkaniach klimatyzacji. Dzisiejszej nocy wschodnimi stanami przejdą gwałtowne burze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.