Facebook Google+ Twitter

USA: 16 milionów odszkodowania za śmierć z przepicia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-30 08:20

Ława przysięgłych z Sacramento przyznała 16 milionów dolarów odszkodowania rodzinie kobiety, która zmarła po wypiciu zbyt dużej ilości wody.

Kobieta brała udział w konkursie radiowym, w który do wygrania była konsola do gier.

W konkursie zorganizowanym przez stację radiową KDND-FM wzięło udział 20 osób. Co kwadrans dostawali ćwierćlitrową butelkę wody a od ósmej rundy musieli wypijać po pół litra. Z rywalizacji odpadał ten, kto udał się do toalety. 28-letnia Jennifer Strange wystartowała w konkursie by wygrać
konsolę do gier dla trójki swoich dzieci.

Gdy po wypiciu 7,5 litra wody została na placu boju z inną kobietą, zaczęła skarżyć się na bóle głowy i drgawki. Kilka godzin później zmarła w swoim domu. Lekarze stwierdzili, że przyczyną zgonu było zachwianie równowagi elektrolitycznej spowodowane wypiciem w krótkim czasie dużej ilości wody.
Z odtwarzanych podczas procesu taśm radiowych wynika, że organizatorzy konkursu zignorowali informacje o tym, że zabawa może zakończyć się tragicznie.

Jeden z prowadzących program wspomniał na antenie o przypadku studenta, który zmarł w podobnych okolicznościach. O niebezpieczeństwie ostrzegał też słuchacz, który zadzwonił do programu.

Źródło:IAR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.