Facebook Google+ Twitter

USA. 25 proc. wypadków samochodowych na skutek używania telefonu

"Zabawa komórką" skutecznie rozprasza uwagę kierowcy. "Co czwarty wypadek samochodowy w Stanach Zjednoczonych spowodowany jest używaniem telefonu komórkowego podczas jazdy" - czytamy w sprawozdaniu GHSA.

 / Fot. Thue/domena publicznaTematem bezpieczeństwa na amerykańskich drogach zajęła się grupa zrzeszona w Governors Highway Safety Association. Z jej badań wynika, że 50 proc. kierowców korzystających z telefonów komórkowych (lub innych urządzeń elektronicznych) nie jest w stanie dostatecznie skupić się na jeździe.

Stowarzyszenie stwierdza, że nie ma jakichkolwiek dowodów na to, że zakaz korzystania z telefonów komórkowych pozytywnie wpływa na sytuacje na drogach. GHSA zwraca uwagę na regiony USA, w których zabroniono używać telefonów podczas jazdy. Początkowo liczba wypadków zmniejszyła się tam o połowę, jednak po pewnym czasie ponownie zaczęła wzrastać. Organizacja dodaje również, że zakup zestawu słuchawkowego wcale nie musi zwiększać bezpieczeństwa.

Według GHSA najbardziej zdradliwe są smsy, których pisanie podczas jazdy - zdaniem stowarzyszenia - powinno zostać całkowicie zabronione. Organizacja apeluje również o zakaz używania telefonów komórkowych (wraz z zestawami słuchawkowymi). Takie prawo miałoby objąć jedynie początkujący kierowcy.

Źródło:
Chip.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.