Facebook Google+ Twitter

USA: 5 osób zginęło w wypadku samolotu Cesna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-16 07:26

Samolot Cesna 337 Skymaster rozbił się wczoraj po południu na lotnisku Monmouth Executive Airport niedaleko miejscowości Wall w New Jersey. Według informacji uzyskanych przez Polskie Radio, wśród ofiar jest co najmniej dwójka Polaków.

Według świadków maszyna spadła dziobem w dół po tym jak odpadł z niej fragment części ogonowej. Sierżant Ken Brown z komisariatu w Wall powiedział, że na pokładzie samolotu znajdowało się 5 osób. - Pilot samolotu nie został na razie zidentyfikowany. Pozostałe ofiary to dwóch chłopców - jeden kilkunastoletni, drugi w wieku poniżej 10 lat oraz dwóch dorosłych mężczyzn - wyjaśnia sierżant.

Amerykańskie władze zwróciły się do konsula RP w Nowym Jorku Krzysztofa Kasprzyka z prośbą o pomoc w identyfikacji ofiar i uzyskaniu kontaktu z ich rodzinami. Konsul zaznaczył, że nie ma 100 procent pewności co do narodowości ofiar, ale istnieje bardzo duże domniemanie, że to Polacy.

Konsul Kasprzyk powiedział, że zna nazwiska ofiar ale nie może ich podać ze względu na ochronę prywatności rodziny. Z ustaleń Polskiego Radia wynika, że obywatelami polskimi byli dwaj chłopcy, którzy zginęli w katastrofie.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.