Facebook Google+ Twitter

USA: 6-letni kierowca pędził autem rodziców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-07 22:48

W Stanach Zjednoczonych 6-letni chłopiec wsiadł za kierownicę samochodu rodziców i przejechał kilkanaście kilometrów. Wyprawa zakończyła się wypadkiem. Na szczęście chłopcu nic się nie stało.

6-letni mieszkaniec stanu Wirginia spóźnił się na szkolny autobus. Ponieważ nie chciał stracić śniadania i lekcji wychowania fizycznego, wrócił do domu, wziął kluczyki od Forda Taurusa i pojechał. Nie sięgał do pedałów więc prowadził auto na stojąco. Przejechał przez most i dwa skrzyżowania po czym znalazł się na dwupasmowej wiejskiej drodze.

Chwilami pędził z prędkością 100 kilometrów na godzinę, wyprzedził kilka innych samochodów. Chłopiec przejechał prawie 15 kilometrów. Gdy był już blisko szkoły wystraszył się nadjeżdżającej z przeciwka ciężarówki, zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. Choć jechał bez pasów, nie doznał żadnych obrażeń. Gdy na miejsce przyjechała policja sześciolatek chwycił za plecak i zaczął biec. Kiedy oficer krzyknął do niego czemu ucieka, chłopiec odpowiedział „Biegnę do szkoły. Jestem spóźniony".

Według policji, sześciolatek nauczył się prowadzić samochód w grach komputerowych. Jego rodziców aresztowano pod zarzutem narażenia syna na niebezpieczeństwo. Ojciec chłopca już wcześniej znajdował się pod dozorem policji, matka w momencie zdarzenia spała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.