Facebook Google+ Twitter

USA: 90 dni więzienia za telewizyjne oszustwo z balonem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-23 20:20

Mężczyzna z amerykańskiego stanu Kolorado został skazany na 90 dni więzienia, po tym jak dwa miesiące temu bez powodu postawił w stan alarmu służby ratownicze.

Richard Heene twierdził, że jego 6-letni syn odleciał w eksperymentalnym balonie. Cała historia okazała się jednak oszustwem.

Sędzia Stephen Schapanski wymierzył ojcu dziecka karę 90 dni aresztu. 60 dni mężczyzna może odpracować w ciągu dnia, by jedynie wieczorem stawiać się w więzieniu. Sąd orzekł, że Heene nie ma też prawa czerpać żadnych korzyści z zamieszania jakie wywołał.

Kara pozbawienia wolności nie ominęła też matki dziecka, która również brała udział w mistyfikacji. Mayumi Heene będzie musiała spędzić w areszcie 20 dni, ale orzekł, że może to robić w weekendy. Matka dziecka przystąpi do wykonywania kary dopiero po tym, jak ojciec zakończy swoją. W ten sposób chłopcem będzie się mógł cały czas opiekować jeden z rodziców.

Państwo Heene już w zeszłym miesiącu przyznali się do winy. W ten sposób chcieli uniknąć ewentualnej deportacji Mayumi do Japonii. Mogło to nastąpić jeśli kobieta zostałaby uznana winną poważniejszych zarzutów.

Wyrok zamyka przedziwną sprawę, jaka wydarzyła się w połowie października w Stanach Zjednoczonych. Rodzice zawiadomili wówczas władze, że ich syn Falcon przez przypadek wystartował eksperymentalnym balonem. Na wiadomość natychmiast zareagowały media. Śmigłowce rożnych stacji telewizyjnych podążały za balonem, podczas gdy służby lotnicze zastanawiały się jak uratować chłopca.
W pewnym momencie balon wzniósł się nawet na poziom 2 i pół tysięca metrów.

Ostatecznie opadł jednak na ziemię po 80-kilometrowym locie, ale wówczas okazało się, że w środku nikogo nie ma. Dziecko państwa Heene znaleziono później ukryte na poddaszu garażu. To wywołało podejrzenia, że rodzice dziecka chcieli wykorzystać ten incydent jako chwyt medialny. Ponoć chcieli w ten sposób wypromować swój własny relaity show.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.