Facebook Google+ Twitter

USA. Administracja rządowa rozważa ataki na Al-Kaidę z użyciem dronów

Al-Kaida - organizacja fundamentalistów islamskich, którzy działają metodami terrorystycznymi, stanowi potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa w różnych krajach świata. Władze USA chcą zaatakować Al-Kaidę w Afryce przy użyciu dronów.

 / Fot. PD-LAYOUT; PD-USGOVAmerykanie rozważają możliwość przeprowadzenia zbrojnych akcji przeciw komórkom Al-Kaidy w Afryce Północnej. W razie podjęcia decyzji, siły zbrojne prawdopodobnie użyją samolotów bezzałogowych, tzw. dronów - statków powietrznych bez pilotów, które są zdalnie pilotowane lub wykonują loty automatycznie - podał wtorkowy dziennik "Washington Post". Rozważania na ten temat trwają od kilku miesięcy na tajnych naradach w Białym Domu.

Według "Washington Post", który powołuje się na źródła rządowe, administracja USA doszła obecnie do wniosku, że filia Al-Kaidy w Afryce Północnej, nazywana Al-Kaidą Islamskiego Maghrebu (AQIM), początkowo lekceważona, ostatnio stała się bardziej groźna. Organizacja AQIM urosła w siłę, szczególnie po opanowaniu znacznych terenów w Mali i po zeszłorocznej rewolucji, w Libii. Obalony libijski reżim Kadafiego, opierał się na najemnikach z różnych krajów afrykańskich, którzy powrócili tam i zasili ugrupowania islamskich ekstremistów, stanowiących tamtejszą Al-Kaidę.

Zdaniem anonimowych informatorów dziennika "Washington Post", debaty w Białym Domu o afrykańskiej Al-Kaidzie, skupiają się na razie na tym, jak pomóc siłom wojskowym w krajach afrykańskich, w walce z AQIM. Rozważa się także ewentualność bezpośredniej interwencji militarnej, jeżeli tamtejsze grupy terrorystyczne Al-Kaidy, będą nadal działały bezkarnie - podaje serwis Interia.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niestety, ale wychodzi na moje:

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.