Facebook Google+ Twitter

USA: Al-Kaida planuje zamachy w Indiach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-31 07:41

Amerykański Departament Stanu wezwał swych obywateli, przebywających w Indiach, do zachowania wzmożonej ostrożności. Zdaniem Waszyngtonu, Amerykanie są w tym kraju narażeni na ataki terrorystyczne.

Ostrzeżenie skierowane jest zarówno do turystów, jak i do Amerykanów pracujących w Indiach. Według doniesień wywiadu, grupy terrorystyczne związane z talibami i Al-Kaidą planują przeprowadzenie w Indiach zamachów. Ich celem mogą być obiekty, które przyciągają uwagę turystów zachodnich. Należą do nich zarówno słynne zabytki indyjskie, zatłoczone bazary, jak i obiekty hotelowe. Władze amerykańskie zalecają swym obywatelom przebywającym w Indiach wzmożoną czujność oraz monitorowanie wiadomości, publikowanych przez lokalne media.

To drugie w ostatnich miesiącach ostrzeżenie Departamentu stanu dotyczące Indii. Tego typu komunikaty budzą niezadowolenie władz indyjskich, które starają się przekonać opinię światową, że ich kraj jest bezpieczny dla cudzoziemców. W wyniku ostrzeżeń publikowanych nie tylko przez USA zmalała liczba turystów odwiedzających Indie. Niezależni eksperci potwierdzają, iż w Indiach istnieje poważne zagrożenie terroryzmem o różnym podłożu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.