Facebook Google+ Twitter

USA: Banki nie powinny odbierać ludziom domów

Centrum twardego kapitalizmu słabo rozpoznaje prawa lokatorskie. Jednak postępowanie finansjery wobec zadłużonych rodzin wykracza poza jakiekolwiek standardy cywilizacyjne.

W ostatnim tylko kwartale przeprowadzono 930 tys. postępowań eksmisyjnych na wniosek zarządów banków komercyjnych. Część z egzekucji była bezprawna. Banki dysponowały nieprawidłową dokumentacją a także rościły swoje pretensje wobec osób, które nigdy nie korzystały z ich usług i nie były zadłużone. Jednak prawo amerykańskie jest tak skonstruowane, że daje większe szanse instytucjom finansowym, niż ściganym przez nie jednostkom.

W rezultacie twardej polityki bankierów bezdomnymi stały się miliony Amerykanów. W ich obronie stanęła podejrzewana o lewicowo-socjalne zakusy administracja prezydencka. Do boju ruszyli prokuratorzy z 50 stanów, których zadaniem jest zbadanie wiarygodności używanych w przejęciach dokumentów.

W kręgu podejrzanych znalazły się tak szacowne instytucje jak Ally Financial Inc., JPMorgan Chase & Co., Bank of Amercica Corp, HSBC Finance Corp., PNC Financial Services Group Inc. oraz Wells Fargo & Co.

Także FDIC (Federal Deposit Insurance Corp ) rozpoczęła niezależną kontrolę w bankach.

- To zaskakujące, że ludzie zaczęli zwracać uwagę na ten problem dopiero, gdy wybuchł skandal wokół komorniczych przejęć domów - dziwi się Isaac Gradman, prawnik reprezentujący wcześniej pożyczkodawców hipotecznych.

Bloomberg.pl/Wolne media

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tomasz Kazanowski
  • Tomasz Kazanowski
  • 23.10.2010 20:35

Wroga propaganda! wszyscy wiedzą, że USA to bogactwo i Prawa Człowieka - każdy czeka aż zniosą wizy - ja już jestem spakowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.