Facebook Google+ Twitter

USA: Barack Obama na pogrzebie ofiar zamachowca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-10 07:49

W amerykańskiej bazie wojskowej Ford Hood w Teksasie odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe po śmierci 13 osób w czwartkowej strzelaninie. W ceremonii weźmie udział prezydent USA Barack Obama oraz kilka tysięcy osób.

Wśród obecnych na uroczystościach będą członkowie rodzin zabitych, ich przyjaciele oraz amerykańscy dowódcy i politycy. Prezydent Barack Obama przybędzie do Teksasu z żoną.

"Chcę osobiście wyrazić niewiarygodny smutek po śmierci naszych młodych żołnierek i żołnierzy" - powiedział prezydent USA w przededniu wizyty.

Barack Obama dodał, że główne pytanie, na które szukają odpowiedzi prowadzący śledztwo, brzmi: czy morderca działał samodzielnie czy we współpracy z innymi osobami lub organizacjami.

39-letni major Nidal Malik Hasan, który zastrzelił 13 osób i ranił 30 innych, przebywa w szpitalu w San Antonio, gdzie już odzyskał przytomność. Śledczy próbowali go przesłuchać, ale nie chciał odpowiadać na pytania i zażądał kontaktu z prawnikiem. Wczoraj, wynajęci przez rodzinę Hasana adwokaci oświadczyli, że jest on na środkach przeciwbólowych i żadnego przesłuchania nie będzie.

Prowadzący śledztwo sprawdzają tymczasem powiązania Nidala Hasana z islamskimi ekstremistami. Wczoraj ujawniono, że major kontaktował się e-mailowo z radykalnym Immamem Anwarem-al-Awlakim.

FBI przechwyciło korespondencję, ale nie podjęło żadnych działań, ponieważ nie było w niej mowy o przemocy lub działaniach terrorystycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.