Facebook Google+ Twitter

USA będą szczepić przeciw świńskiej grypie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-09 19:12

Szczepienia przeciwko świńskiej grypie rozpoczną się w Stanach Zjednoczonych w połowie października. Amerykański rząd nie zdecydował jeszcze, jak duża będzie ich skala.

Szczepionka przeciwko świńskiej grypie nie jest jeszcze gotowa. Prace posuwają się jednakna tyle szybko, że końcowe testy leku oraz badania skutków ubocznych mogą ruszyć już na początku września.

Amerykańska minister zdrowia Kathleen Sibelius poinformowała, że najprawdopodobniej w połowie października w Stanach Zjednoczonych zaszczepione zostaną grupy największego ryzyka - dzieci w wieku szkolnym, osoby z chorobami układu oddechowego takimi jak astma, ciężarne kobiety i pracownicy służby zdrowia. Rząd USA nie zdecydował jeszcze, czy szczepienia zostaną rozszerzone na cała populację.

Świńska grypa zniknęła z pierwszych stron gazet. Choroba rozprzestrzenia się jednak na całym świecie. Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych wirus H1N1 zaraził ponad milion osób powodując 170 ofiar śmiertelnych. Eksperci przewidują, że jesienią, wraz ze spadkiem temperatury, epidemia powróci w większym nasileniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.