Facebook Google+ Twitter

USA: Były sygnały ostrzegawcze przez ostatnim atakiem terrorystów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-30 07:34

Amerykańskie służby wywiadowcze miały wiele sygnałów ostrzegawczych o możliwości przeprowadzenia w USA ataku terrorystycznego. Informacje te nie zostały jednak właściwie przeanalizowane. Prezydent Barck Obama zarządził dochodzenie w tej sprawie.

Według dziennika New York Times, przed piątkowa próba wysadzenia w powietrze samolotu Northwest Airlines władze USA otrzymały z Jemenu informacje, że pewien Nigeryjczyk jest przygotowywany do zamachu terrorystycznego.

Informacje te były oparte na podsłuchach rozmów przywódców jemeńskiego ramienia Al-Kaidy.

Telewizja CNN twierdzi z kolei, że ojciec 23-letniego Umara Farouka AbdulMutallaba kilkakrotnie kontaktował się z ambasadą USA w Nigerii. Przekazane prze niego informacje zostały przesłane CIA, ale agencja nie podzieliła się nimi z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Prezydent Barack Obama uznał taką sytuację za niedopuszczalną. "Wszystko wskazuje na to, że doszło do błędów ludzkich i systemowych, które mogły doprowadzić do katastrofy. To jest niedopuszczalne" - powiedział. Barack Obama poinformował, że jutro otrzyma wstępny raport na temat zaniedbań, które mogły doprowadzić do katastrofy samolotu z 300 pasażerami na pokładzie. Zapowiedział, że osoby odpowiedzialne za błędy poniosą konsekwencje, a system bezpieczeństwa zostanie poprawiony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.