Facebook Google+ Twitter

USA chcą podziału Jerozolimy

"Washington Post" ujawnił wczoraj treść poufnej rozmowy Hilary Clinton z Benjaminem Netanjahu. Ze strony amerykańskiej sekretarz stanu padły stanowcze żądania.

Jerozolima / Fot. Berthold WernerClinton domagała się od premiera Netanjahu, by Izrael wycofał się z budowy domów w okupowanej części Jerozolimy, wykonał w kierunku Palestyny gest pojednania i uwzględnił w rozmowach pokojowych możliwość podziału wspomnianego miasta. Zwłaszcza ostatni warunek wydaje się być dla Izraela nie do przyjęcia. Od 1967 roku Jerozolima traktowana jest inaczej niż reszta ziem okupowanych. Chociaż aneksji nie uznała większość państw na świecie, według rządu miasto stanowi integralną część Izraela.

Amerykanie oczekują formalnej odpowiedzi od premiera Netanjahu, która pokazałaby, że Izraelowi zależy na podtrzymywaniu relacji z Palestyną i Stanami Zjednoczonymi. Trudno jednak przypuszczać, że Netanjahu zgodzi się na warunki postawione przez rząd w Waszyngtonie, gdyż musiałby liczyć się z utratą sporej części swojego elektoratu.

Żródło: wyborcza.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.