Facebook Google+ Twitter

USA chcą protestować ws. domniemanych chińskich ataków na Google

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-16 13:20

Rząd Stanów Zjednoczonych zamierza formalnie zaprotestować w sprawie domniemanych chińskich cyberataków na system e-mailowy firmy Google. Rzecznik Departamentu Stanu oświadczył, że Biały Dom w najbliższych dniach zażąda od Pekinu formalnych wyjaśnień.

Kilka dni temu koncern Google oświadczył, że wycofa się z Chin ze względu na wcześniejsze włamania ze strony chińskich hackerów oraz państwową cenzurę. Pekin próbował zbagatelizować tę sprawę.

Jednocześnie - według nieoficjalnych doniesień - ofiarą ataków padł także inny amerykański gigant internetowy Yahoo. Rzecznik Departamentu Stanu PJ Crowley stwierdził w związku z tym, że Waszyngton jest zaniepokojony tą sytuacją i będzie domagał się od chińskich władz wyjaśnień oraz konkretnego planu działania. Firma Google zamierza przeprowadzić własne rozmowy z rządem w Pekinie. Wyszukiwarka Google cenzuruje niektóre treści na terenie Chin, zwłaszcza polityczne. Szefowie firmy oświadczyli, że teraz być może zniosą tę cenzurę, a jeśli zajdzie taka konieczność - całkiem zrezygnują z obecności na chińskim rynku.

Po chińskiej Baidu, Google jest drugą największą wyszukiwarką internetową w Chinach. Jej udział w rynku wynosi około 33 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.