Facebook Google+ Twitter

USA: Chłopiec kierował ruchem lotniczym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 20:30

Mały chłopiec kierował ruchem na jednym z największych portów lotniczych Stanów Zjednoczonych - lotnisku JFK w Nowym Jorku. Amerykańskie władze wszczęły dochodzenie w tej sprawie.

Chłopiec, którego wieku nie ujawniono, wydawał dyspozycje kilku samolotom, odlatującym z lotniska JFK. Nieletni kontroler lotów pokierował na pas startowy samolot linii Jetblue, a pilota Air Mexico pożegnał słowami "Adios, amigo". - Świetna robota - pochwalił chłopca inny pilot. Na kierowanie ruchem lotniczym pozwolił chłopcu jego ojciec, który pracował jako kontroler ruchu lotniczego. Zabrał on syna do pracy w dniu, w którym z powodu śnieżycy w Nowym Jorku zamknięto wszystkie szkoły.

Dochodzenie w sprawie incydentu wszczęła Federalna Administracja Lotnicza. Kontroler lotów został zawieszony do czasu zakończenia śledztwa. Amerykański Związek Kontrolerów Ruchu Lotniczego wydał oświadczenie stwierdzające, że zachowanie kontrolera z Nowego Jorku nie spełnia wysokich standardów, stawianych przedstawicielom tej profesji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.03.2010 20:36

Mogliby przymknąć oko. Ojciec przy tym był, przeciez nie pozwoliłby zrobić nic głupiego. Gdyby chciał to zrobiłby to sam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.