Facebook Google+ Twitter

USA: Chłopiec kierował ruchem lotniczym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 20:30

Mały chłopiec kierował ruchem na jednym z największych portów lotniczych Stanów Zjednoczonych - lotnisku JFK w Nowym Jorku. Amerykańskie władze wszczęły dochodzenie w tej sprawie.

Chłopiec, którego wieku nie ujawniono, wydawał dyspozycje kilku samolotom, odlatującym z lotniska JFK. Nieletni kontroler lotów pokierował na pas startowy samolot linii Jetblue, a pilota Air Mexico pożegnał słowami "Adios, amigo". - Świetna robota - pochwalił chłopca inny pilot. Na kierowanie ruchem lotniczym pozwolił chłopcu jego ojciec, który pracował jako kontroler ruchu lotniczego. Zabrał on syna do pracy w dniu, w którym z powodu śnieżycy w Nowym Jorku zamknięto wszystkie szkoły.

Dochodzenie w sprawie incydentu wszczęła Federalna Administracja Lotnicza. Kontroler lotów został zawieszony do czasu zakończenia śledztwa. Amerykański Związek Kontrolerów Ruchu Lotniczego wydał oświadczenie stwierdzające, że zachowanie kontrolera z Nowego Jorku nie spełnia wysokich standardów, stawianych przedstawicielom tej profesji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.03.2010 20:36

Mogliby przymknąć oko. Ojciec przy tym był, przeciez nie pozwoliłby zrobić nic głupiego. Gdyby chciał to zrobiłby to sam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.