Facebook Google+ Twitter

USA: Chłopiec w balonie to mistyfikacja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-24 12:45

Matka amerykańskiego chłopca, który miał unieść się w powietrze balonem, przyznała, że cały incydent był mistyfikacją. Informuje o tym BBC, powołując się na ustalenia śledztwa, prowadzonego w tej sprawie.

8 dni temu rodzice chłopca, mieszkający w Fort Collins w stanie Kolorado, zaalarmowali policję twierdząc, że dziecko wzbiło się w powietrze balonem domowej roboty. Gdy po dwóch godzinach poszukiwań ratownicy odnaleźli balon, nie było w nim chłopca.

Okazało się, że Falcon przez cały czas ukrywał się za pudłem w garażu rodziców. Informacje o zdarzeniu obiegły media na całym świecie.

Policja wszczęła jednak dochodzenie podejrzewając, że rodzice dziecka wezwali pomoc wiedząc, że nie ma go w balonie. Według BBC, matka chłopca przyznała, że razem z mężem zainscenizowała zaginięcie syna, chcąc zdobyć rozgłos w mediach.

Szefyf hrabstwa Larimer w Kolorado chce postawić małżeństwu zarzuty spisku, nakłaniania dzieci do fałszywych zeznań i wprowadzenia władz w błąd. Grozi za to do 6 lat więzienia i pół miliona dolarów grzywny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.