Facebook Google+ Twitter

USA: Clinton krytykuje Rosję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-08 11:08

Brak działań rosyjskich władz w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności zabójców dziennikarzy dyskredytuje Rosję jako państwo zapowiadające walkę z korupcją - powiedziała amerykańska Sekretarz Stanu Hillary Clinton.

Clinton wyraziła zaniepokojenie tym, że od 2000 roku zamordowano w Rosji 18 dziennikarzy i tylko w jednym przypadku udało się wykryć sprawców zbrodni. W swoim oświadczeniu Clinton zwróciła szczególną uwagę na trzy przypadki. Pierwszy to sprawa zabójstwa dziennikarki "Nowej Gaziety" Anny Politkowskiej.

Trzy lata po śmierci Politkowskiej wciąż nie udało się złapać bezpośredniego wykonawcy zabójstwa, ani ustalić zleceniodawcy. Druga sprawa to morderstwo Pawła Chlebnikowa, redaktora naczelnego rosyjskiej edycji czasopisma Forbes, który został zamordowany 9 lipca 2004 roku. Trzeci przypadek wymieniony przez amerykańską Sekretarz Stanu to morderstwo Natalii Estemirowej, czeczeńskiej obrończyni praw człowieka, która zginęła 15 lipca.

Clinton wyraziła zaniepokojenie, że do tej pory nikt nie poniósł odpowiedzialności za te oraz inne przestępstwa przeciwko rosyjskim dziennikarzom.

W przyszłym tygodniu Clinton odwiedzi Moskwę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.