Facebook Google+ Twitter

USA czekają na nadejście Gustawa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-01 07:24

Stany Zjednoczone czekają na groźny huragan Gustaw. Jego uderzenie nastąpi najprawdopodobniej wczesnym popołudniem czasu polskiego. Władze USA obawiają się, że znów może dojść do zalania Nowego Orleanu.

Gustaw jest w tej chwili huraganem 3 kategorii. Towarzyszy mu stały wiatr o prędkości 180 kilometrów na godzinę. W porywach wieje on jednak z prędkością 230 kilometrów na godzinę. W najbliższym czasie Gustaw może przybrać na sile i stać się huraganem 4 kategorii.

Dokładne miejsce jego uderzenia nie jest znane. Najprawdopodobniej przejdzie on ponad 100 kilometrów na zachód od Nowego Orleanu. Jeśli te prognozy się potwierdzą, to nie powinno dojść do takiej katastrofy jak 3 lata temu po przejściu huraganu Katrina, kiedy to śmierć poniosło ponad 1500 osób.

Władze Nowego Orleanu biorą jednak pod uwagę najczarniejsze scenariusze. Dlatego właśnie burmistrz Ray Nagin zarządził obowiązkową ewakuację. Nie wiadomo ile osób podporządkowało się jego zarządzeniu. Nowy Orlean przypomina jednak wymarłe miasto. W nocy obowiązuje tam godzina policyjna. Ulice patrolują tysiące policjantów i członków gwardii narodowej.

Amerykańskie władze szacują, że nadbrzeżne miejscowości Zatoki Meksykańskiej opuściło 90 procent jego mieszkańców czyli ponad milion osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.