Facebook Google+ Twitter

USA: Czy McCain ma jeszcze szansę?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-01 08:15

John McCain walczy z coraz bardziej powszechnym przekonaniem, że nie ma już szans na zwycięstwo w wyborach prezydenckich w USA.

Podczas spotkań z wyborcami zapewnia, że jego dystans do Obamy się zmniejsza. Sondaże nie są jednak łaskawe dla kandydata Republikanów.

Szef sztabu wyborczego Johna McCaina Rick Davis twierdzi, że dysponuje badaniami, z których wynika, że w niektórych stanach przewaga Obamy szybko topnieje. "Mamy do czynienia z największym come-backiem w historii wyborów prezydenckich" - mówi Davis.

Na swoich wiecach Johna McCaian przestrzega Obamę by nie mierzył jeszcze zasłon do gabinetu owalnego. "Nic nie jest przesądzone. Nigdy się nie poddajemy, nigdy nie rezygnujemy".

Znany amerykański analityk polityczny Charlie Cook nie wierzy jednak w zwycięstwo McCaina. "To była równa walka do połowy września. Kiedy jednak wybuchł kryzys finansowy, polityczny klimat dla republikanów zrobił się toksyczny. Myślę, że już po wszystkim"...

Według sondaży przewaga Baracka Obamy nad Johnem McCainem wynosi średnio 6,5 procent. Kandydat demokratów wyraźnie prowadzi w większości stanów, które przesądzą o wyniku wyborów prezydenckich w USA.

Sztab Obamy przestrzega jednak przed nadmierną pewnością siebie i wzywa wszystkich swoich zwolenników by wzięli udział w głosowaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.