Facebook Google+ Twitter

USA: debata prezydencka na... YouTube!

Stacja CNN przeprowadziła pierwszą na świecie debatę z pretendentami na urząd prezydenta, w której pytania pochodziły od użytkowników YouTube.com.

Screen z filmiku w wideo z debaty na www.CNN.com / Fot. Tomasz KamińskiOdbyła się pierwsza debata telewizyjna z kandydatami na fotel prezydenta USA, w której pytania pochodziły z filmików z YouTube.

Stajca CNN wyemitowała w poniedziałek debatę z udziałem ośmiorga pretendentów do nominacji na kandydata prezydenckiego Partii Demokratycznej. Nagrania były prezentowane kandydatom na ich mównicach na monitorach laptopów podłączonych do Internetu. Pierwsze wideo nie był pytaniem, lecz apelem młodego mężczyzny z baseballówką na głowie oraz kolczykami i tatuażem, by kandydaci odpowiadali wprost i "nie owijali w bawełnę".

Mimo obaw głównego prowadzącego, Andersona Coopera, cała debata przebiegła sprawnie i okazała się dużym sukcesem. Pytania zadawane w filmikach wideo były na przemian zabawne, osobiste i jedyne w swoim rodzaju. Niemniej wszystkie autentyczne. Pozostałe pytania obejmowały różne kwestie: jak Hilary Clinton rozumie słowo "liberalizm", czy będą reparacje za niewolnictwo, a dwie lesbijki pytały, czy będą mogły wziąć ślub.
Screen z http://www.cnn.com/ELECTION/2008/ - strony WWW stacji CNN z zapowiedzią debaty. / Fot. Tomasz Kamiński

Wśród uczestników debaty byli Hilary Clinton i Barrack Obama. Clinton jest pierwszą kobietą, a Obama pierwszym czarnoskórym w historii spośród chętnych do objęcia najwyższego urzędu w Stanach Zjednoczonych. 17 września odbędzie się kolejna tego typu debata, lecz użytkownicy YouTube będą nadsyłać filmiki w pytaniami dla pretendentów do nominacji Partii Republikańskiej.
Screen kanału YouTube poświęconego debatom prezydenckim we współpracy z CNN / Fot. Tomasz Kamiński

Zobacz:
http://www.youtube.com/debates - kanał debaty na YouTube
http://www.cnn.com/ELECTION/2008/ - strona CNN z informacjami o kolejnych debatach
http://www.cnn.com/video/#/video/politics/2007/07/23/crowley.debate.wrap.cnn?iref=mpvideosview - materiał wideo stacji CNN z debaty

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niech żyjje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

PAP swiat: USA/ Demokraci odpowiedzą na pytania wyborców umieszczone na YouTube (07-23 19:59)
Tomek szybszy od PAP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.