Facebook Google+ Twitter

USA: Gala gwiazd na rzecz Haiti przyniosła 58 milionów dolarów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-24 08:36

Charytatywna gala amerykańskich gwiazd na rzecz zniszczonego przez trzęsienie ziemi Haiti przyniosła 58 milionów dolarów. Według organizatorów, jeszcze nigdy w historii nie udało się jednorazowo zebrać takiej sumy na pomoc dla ofiar klęski żywiołowej.

Podczas piątkowego maratonu telewizyjnego wystąpili między innymi Madonna, Beyonce, Jay-Z, Bono, Bruce Springsteen, Coldplay i Jennifer Hudson. Koncert pokazały stacje telewizyjne na całym świecie - i to nie przerywając go reklamami. Wpływy z przedsięwzięcia zasilą konta organizacji pomocowych.

Transmisje programu "Nadzieja dla Haiti" były prowadzone z trzech miejsc: z Los Angeles przez George`a Clooney`a, z Nowego Jorku przez muzyka urodzonego na Haiti Wyclefa Jeana oraz z Haiti - przez dziennikarza CNN Andersona Coopera.

Podczas dwugodzinnego programu znane osobistości telewizyjne, aktorzy i muzycy telefonicznie i przez internet zbierali fundusze dla ofiar trzęsienia ziemi. Wśród przyjmujących SMS-y i maile byli Mel Gibson, Meg Ryan, Cindy Crawford i Pierce Brosnan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.