Facebook Google+ Twitter

USA gotowe do strącenia północnokoreańskiej rakiety

Siły zbrojne USA są całkowicie przygotowane do zestrzelenia balistycznej rakiety, do wypuszczenia której przygotowuje się obecnie Korea Północna.

Szef dowództwa U.S. Pacific admirał Timothy J. Keating / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/14/Timothy_J._Keating_2007_2.jpg/480px-Timothy_J._Keating_2007_2.jpgSzef dowództwa U.S. Pacific admirał Timothy J. Keating poinformował dzisiaj poprzez amerykański kanał telewizyjny ABC, że jeżeli rakieta balistyczna KRL-D opuści platformę startową to siły wojskowe Stanów Zjednoczonych przygotowane są do odpowiedzi natychmiast po otrzymaniu odpowiedniej dyspozycji od prezydenta USA. Zaznaczył on, że ruch osprzętu w rejonie startowym wskazuje na gotowość w centrum uruchamiania.

Równocześnie nieznany informator w południowokoreańskim rządzie przekazał południowokoreańskiej gazecie „Czoson ilbo” o zaktywizowaniu przygotowań do wystrzelenia rakiety balistycznej - „Północ” rozpoczęła próbę radaru „Fajerwerk” i innego oprzyrządowania. Oprócz tego w okręgu Musudan, gdzie położony jest północnokoreański poligon rakietowy, odnotowano wzmożoną aktywność ludzi i techniki.

Źródło: Interfax.ru

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nie rozumiem tego trochę, Amerykanom powinno zależeć na zachowaniu status quo w Korei Płn. po to by mogli nas nimi straszyć jeszcze co najmniej kilka lat bo w bzdury o strasznym Iranie niedługo nikt już nie będzie wierzył.

Wymiana "balistycznego" ognia z inicjatywy Korei jest kompletnie nielogiczna ponieważ wiąże się z unicestwieniem tego kraju przez Amerykanów. Korea strzela = demokracja w całej Korei.

Ale zgodzę się z tym, że północnokoreańska chora na głowę władza jest nieprzewidywalna i być może hodują pociski by - kiedy już będą tonąć - pociągnąć na dno kawałek Zachodniego świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Korea Płn., a raczej jej przywódca to nieprzewidywalna osoba.
Poważne zagrożenie, głównie dla swojego południowego sąsiada, Korei Płd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Czyżbyśmy nadal siedzieli na beczce prochu? Oby znów wszystko rozeszło się po kościach, a polityka Obamy w konsekwencji przyniosła trwały światowy pokój!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.02.2009 18:13

Czy Amerykanie nie mają teraz katastrofalnego kryzysu na głowie?... Wciąż tarcze, zbrojenia, "akcje prewencyjne" - jedynego, słusznego Strażnika Świata........ Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) No, no, no - to się dzieje. Wiadomość jak zwykle krótka, treściwa i bardzo ciekawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.