Facebook Google+ Twitter

USA: Homoseksualiści mogą służyć w wojsku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-03 07:32

Najwyższy rangą amerykański dowódca generał Mike Mullen opowiedział się za dopuszczeniem homoseksualistów, nie ukrywających swej orientacji seksualnej, do służby w amerykańskiej armii.

Zniesienie dotychczasowego zakazu już wcześniej obiecał gejom i lesbijkom prezydent Barack Obama.

Od 16 lat homoseksualiści mają prawo służyć w amerykańskiej armii. Nie mogą się jednak przyznawać do swoich preferencji seksualnych. Tym przepisom już czasie kampanii wyborczej sprzeciwił się Barack Obama.

Wczoraj oficjalnie poparł go szef połączonych sztabów amerykańskich sił zbrojnych generał Mike Mullen. - Niezależnie od tego jak patrzę na tę sprawę, nie mogę pogodzić się z faktem, że zmuszamy młodych mężczyzn i kobiety do kłamania kim są, by mogli bronić swoich rodaków - tłumaczy.

Sekretarz obrony Robert Gates ogłosił powołanie komisji, która przeanalizuje możliwości dopuszczenia do służby wojskowej gejów i lesbijek deklarujących swą orientację. Gates podkreślił jednak, że komisja nie będzie się zastanawiać czy dokonać zmiany tylko jak wprowadzić w życie nowe zasady.

Większość Amerykanów popiera dopuszczenie do służby wojskowej zdeklarowanych homoseksualistów. Trudno jednak powiedzieć jaką opinię w tej sprawie mają sami żołnierze bo wśród nich żadnych sondaży w ostatnim czasie nie przeprowadzono.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.