Facebook Google+ Twitter

USA: Honda znów wzywa do naprawy aut

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-16 20:20

Japoński koncern Honda wezwał do naprawy ponad 400 tysięcy samochodów w Stanach Zjednoczonych. Przyczyną są problemy z układem hamulcowym.

Wezwanie do naprawy dotyczy 412 tysięcy mini vanów Odyssey oraz samochodów sportowo-użytkowych Element z roczników 2007 - 2008. Według Hondy, w układzie wspomagania hamulców w tych modelach może gromadzić się powietrze co sprawia, że pedał hamowania jest "bardziej miękki" i zatrzymanie samochodu wymaga użycia większej siły.

Rzecznik amerykańskiej filii japońskiego koncernu Chris Martin twierdzi, że problem narasta stopniowo i kierowca ma czas by udać się do serwisu. Martin przyznał jednak, że do amerykańskiego Urzędu Bezpieczeństwa Transportu zgłoszono kilka wypadków, których przyczyną miały być problemy z hamulcami.

W ubiegłym miesiącu Honda wezwała do naprawy 400 tysięcy aut z powodu problemów z poduszkami powietrznymi. W styczniu zalecono wymianę 190 tysięcy elektrycznych zamków w modelach Fit. Inny japoński koncern motoryzacyjny Toyota ma jeszcze większe problemy. W ostatnich miesiącach Toyota wezwała do naprawy ponad 8 milionów samochodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.