Facebook Google+ Twitter

USA: Huragan Isaac nabiera sił zmierzając w rejon Nowego Orleanu

Tropikalny sztorm Isaac budzi niepokój wśród amerykanów Nowego Orleanu. Jego siła wzrasta. Już 50 tys. mieszkańców w rejonie Nowego Orleanu otrzymało polecenie ewakuacji.

Cyklon widziany z kosmosu. Zdjęcie wykonane przez NASA/ wikipedia / Fot. NOAA/ NRL Monterey Marine Meteorology Division/Public domainIsaac prawdopodobnie uderzy swą mocą jako huragan, a nie tropikalny sztorm w siódmą rocznicę huraganu Katrina. Dokładnie 29 sierpnia 2005 roku huragan tzw. "trzeciej kategorii" o nazwie przeszedł przez Nowy Orlean. Był bardzo niebezpieczny i budził grozę wśród mieszkańców. Skutkiem jego siły były nie tylko przerwane wały i zalane 80 proc. powierzchni miasta. Liczba ofiar śmiercionośnej Katriny wyniosła 1,8 tys. osób.
Ówczeny rząd federalny, po tym fakcie wzmocnił ochronę Nowego Orleanu. Nadchodzący Isaac jest znacznie słabszy niż Katrina, jednak żywoł pozostawił w mieszkańcach tego obszaru, bardzo przykre wspomnienia.

W Nowym Orleanie został ogłoszony przez gubernatora stan nadzwyczajny - ostrzeżenie przed huraganem obejmuje obszar wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, a jego długość to ok. 450 kilometrów.

Huragan Iren przeszedł przez Connecticut


Obecnie Isaacowi towarzyszy wiatr o prędkości 100 km/h - czytamy w serwisie wp.pl. Do środy rano Isaac uderzy w rejonie Nowego Orleanu. W tym czasie będzie już huraganem drugiej kategorii z wiatrem o prędkości do 150 km/h.
Relacja na żywo z Nowego Orleanu.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jolka
  • Jolka
  • 29.08.2012 20:49

Straszny żywioł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.