Facebook Google+ Twitter

USA. Huragan Sandy nie oszczędził Nowego Jorku i Weston. Relacja

Co najmniej 100 osób zginęło w Stanach Zjednoczonych w wyniku uderzenia żywiołu. W Nowym Jorku odwołano loty, pozamykano giełdy, szkoły oraz metro. Straty po uderzeniu huraganu są ogromne. Zapis nocnej relacji.

Huragan uderzył z ogromną siłą w granicach dwóch stanów: Maryland i Pensylwania. W Stanach Zjednoczonych wprowadzono stan wyjątkowy. Z Nowego Jorku Tomasz Jędrak przez cały czas relacjonował mi wydarzenia "na żywo".

Relacja


01.45 . Początkowo w Nowym Jorku wiał jedynie silny wiatr. Sytuacja z minuty na minutę zmieniała się. Straty spowodowane huraganem Sandy mogą wynieść ponad 20 mld dol.
Najbardziej ucierpiał dolny Manhattan. Zostało ewakuowanych 400 tys. osób. Zamknięto wszystkie trzy lotniska w Nowym Jorku.
Stacje metra były całkowicie zalane. Mój rozmówca stwierdził, że "pierwszy raz w życiu widzi taki kataklizm".

Mieszkańcy USA przygotowują się na uderzenie huraganu Sandy


Woda zalała też siedem tunelów nowojorskiego metra. O godz. 10.49 czasu lokalnego dotarła kolejna wiadomość: "Kolejna osoba w Nowym Jorku nie żyje. 400 tys. osób ewakuowano z ich domów na dolnym Manhattanie. Z powodu uderzenia huraganu ucierpiały m.in. Atlantic City i Nowy Jork".

Magdalena Kalkowska mieszka w Weston. Rozmawiałyśmy przed nadejściem huraganu. Jej losy, jak na razie, są mi nieznane. - Tyle jest ogromnych stanów, jak Texas, Montana, Georgia, a akurat ten huragan przyczepił się do tych najmniejszych. Przecież Connecticut jest chyba najmniejszym stanem w USA - mówiła.

Nowy Jork po huraganie Irene. Zobacz zdjęcia z dzielnicy Glendale


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.