Facebook Google+ Twitter

USA i Indie zacieśniają współpracę w sferze wojskowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-12 17:58

W Indiach rozpoczęły się duże indyjsko-amerykańskie manewry lądowe. To największe jak dotąd tego typu przedsięwzięcie w kontaktach pomiędzy armiami obu krajów.

Setki żołnierzy oraz czołgi i artyleria uczestniczą w manewrach, które są znakiem zacieśniających się stosunków indyjsko-amerykańskich w sferze wojskowej. W ostatnim roku Indie kupiły w Stanach Zjednoczonych samoloty transportowe oraz rozpoznawcze przeznaczone do działań nad morzem. Część ekspertów sądzi w związku z tym, że Indie zaczęły zmieniać swoją politykę obronną, która do tej pory opierała się przede wszystkim na kontaktach z Rosją.

Generał Ashok Mehta, niezależny ekspert do spraw bezpieczeństwa uważa jednak, że tego typu opinie są przedwczesne. Wrażenie, iż relacje indyjsko-rosyjskie osłabły wynika z faktu dywersyfikowania przez New Delhi dostawców uzbrojenia, ale zdaniem Mehty w indyjskiej polityce obronnej nie dokonała się, przynajmniej na razie, żadna szczególna zmiana. Za kilka dni w centralnych Indiach rozpoczną się wspólne indyjsko-amerykańskie ćwiczenia lotnicze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.