Facebook Google+ Twitter

USA: Internet wyprzedził prasę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-01 18:55

W Stanach Zjednoczonych internet wyprzedził prasę jako źródło informacji. Na pierwszym miejscu nadal jest telewizja. Tak wynika z najnowszych badań amerykańskiego ośrodka Pew Research Center.

Głównym źródłem informacji dla Amerykanów jest wciąż telewizja. Prawie 80 procent ogląda wiadomości w stacjach lokalnych, ponad 70 procent w sieciach ogólnokrajowych. Na trzecim miejscu znalazł się internet, który jest źródłem informacji dla 2/3 Amerykanów. Do prasy lokalnej zagląda co drugi mieszkaniec Stanów Zjednoczonych, gazety ogólnokrajowe, takie jak New York Times czy USA Today, czyta zaledwie 17 procent.

Większość Amerykanów każdego dnia zagląda na kilka stron internetowych. Sprawdzają na nich przede wszystkim pogodę, wiadomości krajowe oraz informacje dotyczące zdrowia i medycyny. Sondaż ośrodka Pew Research Center wskazuje na rosnące znaczenie portali społecznościowych.

Z badań wynika również, że Amerykanom nie wystarcza już siedzenie w domu przed komputerem. 1/4 mieszkańców Stanów Zjednoczonych korzysta z internetu za pomocą telefonu komórkowego, a według ekspertów, lliczba ta będzie rosła z roku na rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.