Facebook Google+ Twitter

USA jak ZSRR? Naciski na Polskę w sprawie ACTA

Sejmowa Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii była monitorowana przez Ambasadę USA. Szef komisji, Mieczysław Golba, musiał się tłumaczyć przed amerykańskimi dyplomatami z głosowania nad ACTA.

Kampania MItta Romneya. / Fot. EPAPoseł Ruchu Palikota Wincenty Elsner poinformował PAP, że nazajutrz po głosowaniu, w wyniku którego Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii potępiła podpisanie ACTA przez rząd, Ambasada USA w Polsce interweniowała u przewodniczącego komisji.

"Pytanie było, jak doszło do tego głosowania; ile osób i jak głosowało, czy na pewno było kworum" - relacjonował Elsner.

Janusz Palikot ujawnił, że jego partia zamierza zwrócić się do marszałek sejmu Ewy Kopacz z wnioskiem o powołanie zespołu parlamentarnego ds. analizy skutków podpisania ACTA. "Chcemy ustalić wszelkie zagrożenia, jakie niesie ze sobą ratyfikacja tej umowy oraz zebrać większość parlamentarną dla odrzucenia tej ratyfikacji" - tłumaczył Palikot.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 20.03.2012 15:50

z dwojga złego wolę ZSRR niż żydowską USA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 29.01.2012 21:25

A co na to pisowcy ? Przecież wierzą w wielkiego brata zza wielkiej wody jak w Boga ? Jedyny sojusznik , i co ? zagląda nam w gary ? Co na to służby Maciarewicza ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
mistral
 • mistral
 • 29.01.2012 12:38

@GRZEGORZ WINK ===
Czy pan Robert Grzyszczyk to twój tatuś czy wujek bo jednakowo pierdolicie głupoty. Coś jakby spółka rodzinna. Jeszcze rydzyka wam dorzucić i gra muzyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bartekk
 • bartekk
 • 29.01.2012 11:56

Amerykanie nie tylko naciskają ale zmuszają nas do tego czego sami nie robią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wykształciuch23
 • Wykształciuch23
 • 29.01.2012 09:44

ZSRR przynajmniej działało o tyle uczciwie,ze ,kiedy nam narzucili socjalizm sami mieli komunizm,czyli jeszcze gorzej. A Amerykańce robia nas w totalnego megakonia,bo sami nie podpisują ACTA,ale my mamy to zrobic . Chinskie małe raczki juz wiecej nie zrobia dla nas taniego perkalu i czesci do auta,nie kupimy kompa w ludzkiej cenie,nie bedzie tańszej wyprawki szkolnej dla dziecka,bo zeszyty i kredki,czy inne farbki juz nie "made in China". Nie chodzi o internet,jak słusznie zauwazył(a) Tarkezanka,a o szeroko pojetą gospodarkę.A dlaczego nikt,absolutnie zaden kraj w Unii nie podpisał tej umowy? Dlaczego nasz rząd nas okłamuje ,a dowiadujemy sie tego od europosła innego kraju? Dlaczego zajmujacy sie ta umową,europoseł z Hiszpanii pierdyknął robotą ,bo bzdetami parać sie nie będzie? Dlaczego nasz specjalista i przewodniczący Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii podał sie do dymisji,bo zlekceważono jego opinie i wbrew ocenom komisjii premier dał pełnomocnictwo do podpisania umowy i ta podpisana została. Mało jest rozpowszechnione,że tego traktatu nikt juz w żaden sposób zmienic nie może,bo nie podpisaliśmy stosownych zastrzezeń ,co było mozna i należało zrobic. Tragedia tkwi w bezmyślnosci lub tez naiwności,a moze chciwosci i egotyzmie polityków,którzy tak naprawde nie mają najmniejszego zamiaru kierowac dobrze państwem,a tylko sie nachapac. Ciekawe,co Tusk powie swoim wnukom(o ile bedzie je miał) ,kiedy spytaja dlaczego przyszło zyć im w takim nedznym kraiku o tak rozpaczliwej sytuacji gospodarczej ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
obywatel
 • obywatel
 • 28.01.2012 20:34

To się nazywa ZDRADA!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do alpinija - jak to nie skoro właśnie za stronę z linkami USA żądają ekstradycji tego nieszczęsnego 23-latka, który ma mieć pokazowy proces i dostać 10 lat właśnie za same linki. Czas oprzytomnieć i zauważyć wreszcie, że w miarę przyjazne światu USA to już historia. Teraz rządzą tam korporacje, a jedyne co ich interesuje to jeszcze większe zyski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@ alpinija
 • @ alpinija
 • 28.01.2012 10:16

za podanie linku nikt jaj nie urwie...
Kiedy nasi "politycy"powołali do życia tzw CBA,mówiono-nikt uczciwy z tego powodu nie ucierpi,a na pewno nie strzeli sobie w głowę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może należałoby zbadać czy ACTA podpisała Polska czy też tylko USA

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
 • john
 • 28.01.2012 09:33

bzdury! ameryka nic nam nie narzuca! wprowadzamy ACTA bo nam na nich zależy, wprowadzamy wojska do Afganistanu, bo chcemy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.