Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

106307 miejsce

USA jak ZSRR? Naciski na Polskę w sprawie ACTA

Sejmowa Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii była monitorowana przez Ambasadę USA. Szef komisji, Mieczysław Golba, musiał się tłumaczyć przed amerykańskimi dyplomatami z głosowania nad ACTA.

Kampania MItta Romneya. / Fot. EPAPoseł Ruchu Palikota Wincenty Elsner poinformował PAP, że nazajutrz po głosowaniu, w wyniku którego Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii potępiła podpisanie ACTA przez rząd, Ambasada USA w Polsce interweniowała u przewodniczącego komisji.

"Pytanie było, jak doszło do tego głosowania; ile osób i jak głosowało, czy na pewno było kworum" - relacjonował Elsner.

Janusz Palikot ujawnił, że jego partia zamierza zwrócić się do marszałek sejmu Ewy Kopacz z wnioskiem o powołanie zespołu parlamentarnego ds. analizy skutków podpisania ACTA. "Chcemy ustalić wszelkie zagrożenia, jakie niesie ze sobą ratyfikacja tej umowy oraz zebrać większość parlamentarną dla odrzucenia tej ratyfikacji" - tłumaczył Palikot.





Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 20.03.2012 15:50

z dwojga złego wolę ZSRR niż żydowską USA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 29.01.2012 21:25

A co na to pisowcy ? Przecież wierzą w wielkiego brata zza wielkiej wody jak w Boga ? Jedyny sojusznik , i co ? zagląda nam w gary ? Co na to służby Maciarewicza ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
mistral
  • mistral
  • 29.01.2012 12:38

@GRZEGORZ WINK ===
Czy pan Robert Grzyszczyk to twój tatuś czy wujek bo jednakowo pierdolicie głupoty. Coś jakby spółka rodzinna. Jeszcze rydzyka wam dorzucić i gra muzyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bartekk
  • bartekk
  • 29.01.2012 11:56

Amerykanie nie tylko naciskają ale zmuszają nas do tego czego sami nie robią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wykształciuch23
  • Wykształciuch23
  • 29.01.2012 09:44

ZSRR przynajmniej działało o tyle uczciwie,ze ,kiedy nam narzucili socjalizm sami mieli komunizm,czyli jeszcze gorzej. A Amerykańce robia nas w totalnego megakonia,bo sami nie podpisują ACTA,ale my mamy to zrobic . Chinskie małe raczki juz wiecej nie zrobia dla nas taniego perkalu i czesci do auta,nie kupimy kompa w ludzkiej cenie,nie bedzie tańszej wyprawki szkolnej dla dziecka,bo zeszyty i kredki,czy inne farbki juz nie "made in China". Nie chodzi o internet,jak słusznie zauwazył(a) Tarkezanka,a o szeroko pojetą gospodarkę.A dlaczego nikt,absolutnie zaden kraj w Unii nie podpisał tej umowy? Dlaczego nasz rząd nas okłamuje ,a dowiadujemy sie tego od europosła innego kraju? Dlaczego zajmujacy sie ta umową,europoseł z Hiszpanii pierdyknął robotą ,bo bzdetami parać sie nie będzie? Dlaczego nasz specjalista i przewodniczący Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii podał sie do dymisji,bo zlekceważono jego opinie i wbrew ocenom komisjii premier dał pełnomocnictwo do podpisania umowy i ta podpisana została. Mało jest rozpowszechnione,że tego traktatu nikt juz w żaden sposób zmienic nie może,bo nie podpisaliśmy stosownych zastrzezeń ,co było mozna i należało zrobic. Tragedia tkwi w bezmyślnosci lub tez naiwności,a moze chciwosci i egotyzmie polityków,którzy tak naprawde nie mają najmniejszego zamiaru kierowac dobrze państwem,a tylko sie nachapac. Ciekawe,co Tusk powie swoim wnukom(o ile bedzie je miał) ,kiedy spytaja dlaczego przyszło zyć im w takim nedznym kraiku o tak rozpaczliwej sytuacji gospodarczej ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
obywatel
  • obywatel
  • 28.01.2012 20:34

To się nazywa ZDRADA!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do alpinija - jak to nie skoro właśnie za stronę z linkami USA żądają ekstradycji tego nieszczęsnego 23-latka, który ma mieć pokazowy proces i dostać 10 lat właśnie za same linki. Czas oprzytomnieć i zauważyć wreszcie, że w miarę przyjazne światu USA to już historia. Teraz rządzą tam korporacje, a jedyne co ich interesuje to jeszcze większe zyski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@ alpinija
  • @ alpinija
  • 28.01.2012 10:16

za podanie linku nikt jaj nie urwie...
Kiedy nasi "politycy"powołali do życia tzw CBA,mówiono-nikt uczciwy z tego powodu nie ucierpi,a na pewno nie strzeli sobie w głowę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może należałoby zbadać czy ACTA podpisała Polska czy też tylko USA

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 28.01.2012 09:33

bzdury! ameryka nic nam nie narzuca! wprowadzamy ACTA bo nam na nich zależy, wprowadzamy wojska do Afganistanu, bo chcemy!