Facebook Google+ Twitter

USA: Jesteśmy gotowi do pomocy w sprawie katastrofy

Na wczorajszym briefingu prasowym przedstawiciel Departamentu Stanu oświadczył, że Stany Zjednoczone gotowe są pomóc Polsce i Rosji w wyjaśnieniu przyczyn smoleńskiej katastrofy.

Phillip Crowley, asystent sekretarza stanu USA / Fot. Departament Stanu, public domain"Nie posiadam wiedzy, jakoby Stany Zjednoczone zostały poproszone o udzielenie konkretnej pomocy w śledztwie dotyczącym katastrofy. Jednak, co oczywiste, jesteśmy przygotowani do pomocy w jakikolwiek możliwy sposób" - powiedział wczoraj asystent sekretarza stanu Philip J. Crowley, zapytany o możliwość udziału amerykańskich ekspertów w śledztwie w sprawie katastrofy rządowego samolotu Tu-154M, w której śmierć poniósł m.in. prezydent RP Lech Kaczyński.

Crowley zaznaczył wcześniej, że "wielka tragedia dla Polski" - jak nazwał katastrofę smoleńską - została w pełni zbadana i pozostaje sprawą pomiędzy Polska a Rosją.

Asystent Hillary Clinton powiedział także, że amerykańskie władze w pełni rozumieją "wrażliwość i emocje", jakie może nieść ze sobą kwestia rozwiązania polsko-rosyjskich problemów.

Na koniec Crowley wyraził nadzieję, że "śledztwo w sprawie tej tragedii w żaden sposób nie utrudni polepszonych stosunków pomiędzy Polską a Rosją".

Pełna treść konferencji prasowej dostępna jest na stronie Departamentu Stanu USA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nie lepiej zaprosić Pigmejow? Potwierdzą to, co będziecie chcieli wiedzieć. Wujek Sam?- no cóż, : powiedz mi z kim się kumasz Polaku, a powiem ci kim jesteś!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Stefan Kap
Kaczyński nie musi, a nawet nie powinien, reprezentować niewolniczo amerykańskiej, niemieckiej, brytyjskiej czy francuskiej racji stanu. To tak trudno zrozumieć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta wypowiedź Crowleya to dyplomatyczny bełkot, który do tematu "pomocy" niczego nie wnosi. Trzeba patrzeć na fakty, a nie produkować mity.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 21.01.2011 10:13

A jednak podkreślił, że zależy im na tym, aby stosunki miedzy Polską i Rosją były dobre, by katastrofa ich nie pogorszyła. I co na to Kaczyński? Tusk ma więc rację, bo postępuje tak, jak che Wielki Brat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czekający na wizę
  • czekający na wizę
  • 21.01.2011 09:55

dobry wielki brat się obudził jak zwykle .....z ręką w....;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.