Facebook Google+ Twitter

USA. John Kerry nowym sekretarzem stanu. Zastąpi Hillary Clinton

John Kerry - senator Partii Demokratycznej i były kandydat na urząd prezydenta USA - otrzymał z rąk Baracka Obamy nominację na szefa Departamentu Stanu. Zastąpi na tym stanowisku Hillary Clinton.

 / Fot. EPA/JIM LO SCALZO"Całe życie przygotowało go do tej roli" - oświadczył w czasie specjalnej konferencji prasowej prezydent USA Barack Obama, wręczając Johnowi Kerry'emu nominację na stanowisko Sekretarza Stanu. Obama podkreślił, że Kerry "jako syn funkcjonariusza Służby Zagranicznej posiada głęboki szacunek dla pracowników Departamentu Stanu".

Chwaląc nie tylko polityczne osiągnięcia i zasługi przyszłego szefa amerykańskiej dyplomacji, prezydent Obama przypomniał o jego służbie w Wietnamie, mówiąc, że Kerry "rozumie, że mamy obowiązek używać potęgi Ameryki mądrze, zwłaszcza naszej siły militarnej".

Prezydent USA zwrócił uwagę na fakt, że John Kerry - jako senator i przewodniczący Komitetu Spraw Zagranicznych - przez blisko 30 lat odgrywał ważną rolę w realizacji polityki zagranicznej USA. "John zdobył szacunek i zaufanie przywódców z całego świata" - stwierdził Obama.

Krótką część swojego przemówienia, prezydent Obama poświęcił także żonie senatora Kerry'ego, Teresie Heinz-Kerry. Jak powiedział, "jako osoba, która przybyła do tego kraju jako imigrantka, ona rozumie lśniące wartości, jakie Ameryka reprezentuje w świecie".

Kim jest John Kerry i dlaczego zastąpi Hillary Clinton? Czytaj na kolejnej stronie -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.