Facebook Google+ Twitter

USA: Konkurs na projekt latającej łodzi podwodnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-22 20:03

Amerykańskie wojsko ogłosiło konkurs na projekt latającej łodzi podwodnej, której nie powstydziłby się sam James Bond. Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA) czeka na propozycje maszyn umożliwiających niewielkim oddziałom sił specjalnych na dotarcie do linii brzegowej i pozostanie niezauważonym przez wroga.

Na realizację najlepszego projektu agencja jest gotowa przeznaczyć nawet 3 miliardy dolarów. "Swoje propozycje może przedstawić każdy. Czekamy na propozycje" - zapewnia rzeczniczka agencji, Jan Walker.

Brytyjski dziennik Daily Telegraph pisze, że DARPA stawia ewentualnym projektantom pewne warunki. Maszyna musi być w stanie przetransportować osiem osób oraz ich ekwipunek na odległość przynajmniej 1,8 tys. kilometrów drogą powietrzną, 185 kilometrów na wodzie lub 22 km pod wodą. Przebycie tych odległości powinno zająć nie więcej niż 8 godzin. Agencja próbowała już stworzyć odpowiedni projekt na własną rękę, jednak próby zakończyły się porażką. Osoby, które chcą zgłosić swój projekt do konkursu mają na to czas do 1 grudnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.