Facebook Google+ Twitter

USA. Kościół wypłaci ponad 166 mln. dolarów ofiarom molestowania

''To dzień rozliczenia i sprawiedliwości'' - powiedziała Associated Press jedna z z poszkodowanych, Clarita Vargas, która jako dziecko wraz z dwoma siostrami była molestowana seksualnie w jezuickiej szkole dla Indian.

''Żadna suma pieniędzy nie jest w stanie przywrócić utraconego dzieciństwa, zniszczonej
kultury czy zdruzgotanej wiary'' - oświadczył podczas rozprawy sądowej Blaine Tamaki,
adwokat, który reprezentował około 90 ofiar.

Czytaj też: "Grzechy" Andrew M Greeley'a. Pedofile w Kościele

W latach 1940-1990 przemocy seksualnej doświadczyły setki dzieci, w większości byli to rdzenni mieszkańców Ameryki. Do haniebnych czynów dochodziło w jezuickich szkołach położonych w pięciu północno-zachodnich stanach USA.

Odszkodowanie, które musi zapłacić amerykański Kościół katolicki, jest jednym z największych w serii skandali seksualnych z udziałem księży pedofilów. Instytucja ta jest na skraju bankructwa.
Już teraz szacuje się, że suma odszkodowań przekroczyła 1,32 mld dolarów, a wiele spraw jest
tuszowanych i rozwiązywanych ugodowo przez Kościół, aby zminimalizować straty.


Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy
źródło: bbc.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Faja
  • Faja
  • 27.03.2011 19:38

Zgadzam się nie wszyscy księża są zboczonymi sadystami tylko że jest ich bardzo ale to bardzo bardzo mało i do tego siedzą cicho i kryją swoich kumpli sadystów.Gdyby oni mieli w sobie tą osławioną wartość katolicką i nie byli tchórzami to by zażądali wydalenia ze swoich szeregów zboczonych sadystów albo by wszyscy uczciwi odeszli z kapłaństwa.i wtedy Watykan musiałby otwarcie przyznać się że jest przechowalnią zboczeńców i rządzony jest przez zboczeńców. I dopiero po całkowitym oczyszczeniu się byłby kościołem prawdziwie CHRYSTUSOWYM. Bo teraz to jest kościół MAMONY i WŁADZY.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nowe
  • nowe
  • 27.03.2011 11:32

Kościół to Naród i wszelkie dobra należą do Kościoła, dobrami jak i majątkiem Kościelnym powinna zarządzać Rada Parafialna złożona z wiernych z danego obrębu, a księża powinni być zatrudniani przez Rade Parafialną i powinni mieć wypłacone pensje. Ale księża sobie przywłaszczyli dobra Kościelne i mówią że Kościół to księża i tak działają i handlują nauką Chrystusa czy TEGO NIE WIDZICIE .Oni czytaj księża zawłaszczyli majątek parafialny Kościelny=Narodowy. Po czynach ich poznacie . Budują sobie najpiękniejsze pałace , pałacyki . kupują najdroższe limuzyny, pedofile , pijaki, hazardziści,suma odszkodowań w USA przekroczyła 1,32mld dolarów za krzywdy wyrządzone dzieciom przez księży pedofilów. A WATYKAN zachowuje się tak jak by nie było tej ohydy i chowa tych sadystów w klasztorach i Watykanie . Ale i mamy ponad 30% księży uczciwych , pobożnych i otwartych na naukę Chrystusa zaliczył bym do nich np biskupa Grzegorza Kaszka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Faja
  • Faja
  • 26.03.2011 20:11

Jak to właściwie jest z tym katolickim Bogiem?? w Biblii pisze że ten bóg za rozwiązłe i grzeszne życie zwykłych mieszkańców Gomory i Sodomy hurtem pokarał śmiercią ??A zboczonych sadystów którzy mianują się następcami jego syna Jezusa nie potrafi pokarać!! Pytam się gdzie jest ta sprawiedliwość boska?????? Krzywdzą niewinne dzieci i nie ma na nich kary??? A WATYKAN ZACHOWUJE SIĘ JAKBY NIE BYŁO TEJ OHYDY I CHOWA SADYSTÓW W KLASZTORACH. TO CHYBA DZIECI SĄ WINNE I PROWOKUJĄ CNOTLIWYCH CHŁOPÓW W KIECKACH BO ONI SIĘ PRZED TYMI DZIEĆMI BRONIĄ JAK MOGĄ ALE BÓG NIE CHCE IM POMÓC!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chociaż tyle, choć zgadzam się z adwokatem - żadna suma nie zrekompensuje wyrządzonej krzywdy. Chciałabym jednak wiedzieć, co się teraz dzieje ze sprawcami tej ohydy, czy kogokolwiek z nich dosięgła zasłużona kara. Warto też pamiętać, że majątek Kościoła to również darowizny wiernych, którzy w tym momencie pośrednio płacą za grzechy kapłanów-dewiantów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.