Facebook Google+ Twitter

USA: Krytyka obrońców Polańskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-29 18:31

Publicysta amerykańskiego dziennika Washington Post Eugine Robinson ostro skrytykował europejskie elity za obronę Romana Polańskiego. Według Robinsona twierdzenie, że słynny reżyser odpokutował już swoje winy jest groteskowe.

Eugine Robinson przyznaje, że jest wielkim fanem twórczości Polańskiego i uznaje go za wielkiego artystę. Publicysta zwraca jednak uwagę, że reżyser został oskarżony o bardzo poważne przestępstwo.

„Zgadzam się, że Amerykanie są bardziej pruderyjni w sprawach seksu. Jednak mówimy tu o gwałcie na 13 letniej dziewczynce. 30 lat emigracji to za mała kara za taki czyn" - stwierdza Robinson zwracając uwagę, że Polański uciekł przed wymiarem sprawiedliwości, by nie ponieść odpowiedzialności za swoje czyny. „Czy wycierpiał już wystarczająco? Te wszystkie zimne i deszczowe zimy w Paryżu? Zbyt drogie posiłki serwowane przez wyniosłych kelnerów w restauracjach? Ograniczone możliwości wyjazdu na wakacje…Dajcie już spokój" - zwraca się Robinson do obrońców Polańskiego.

Publicysta podkreśla, że w przypadku przestępstwa, które popełnił Roman Polański, nie ma znaczenia czy ofiara już mu wybaczyła i czy w jego ocenie sędzia dopuścił się nieprawidłowości. To sąd jest od orzekania o winie lub niewinności. „Oficjele w Warszawie i Paryżu są oburzeni aresztowaniem Polańskiego. A mnie oburza ich reakcja" - konkluduje Eugine Robinson.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

> że słynny reżyser odpokutował już swoje winy jest groteskowe

i ma racje - 30 lat unikal kary i to ma byc odpokutowania? Ciekawe czy rownie liperalne poglady stosuja te same osoby wobec innych oskarzanych o pedofilie...

> Te wszystkie zimne i deszczowe zimy w Paryżu?

Ciekawe ilu pedofilow z polskich wiezien zamieniloby odsiadke na te zimne i deszczowe noce w Paryzu...

A najbardziej ubawilo mi zlozony przez jego prawnikow wniosek o wyjsciu za kaucja 'przy zobowiazaniu sie przez niego ze nie opusci kraju zatrzymania' - nie ma to jak wiarygodnosc zobowiazania kogos kto przez kilkadziesiat lat wczesniej unikal kary uciekajac do innego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.