Facebook Google+ Twitter

USA krytykuje Iran za wystrzelenie satelity na orbitę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-03 21:51

Stany Zjednoczone skrytykowały Iran za wystrzelenie satelity na orbitę okołoziemską. Waszyngton dał do zrozumienia, że działania Teheranu mogą utrudnić podjęcie dialogu pomiędzy oboma krajami.

Biały Dom, Pentagon i Departament Stanu wyraziły zaniepokojenie wystrzeleniem irańskiego satelity. Szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton powiedziała, że wyciągnięta do Teheranu dłoń spotyka się z zaciśniętą pięścią.

Rzecznik Białego Domu Robert Gibbs przypomniał, że nowy prezydent USA gotów jest podjąć dialog dyplomatyczny z Iranem, ale tylko pod warunkiem odpowiedzialnego zachowania tego kraju. "To działanie nie przekonuje nas, że Iran działa w sposób odpowiedzialny dla zapewnienia stabilizacji i bezpieczeństwa w regionie".

Amerykańskie władze twierdzą, że wystrzelenie przez Iran satelity może pomóc temu krajowi w rozwoju programu rakiet balistycznych. Część analityków podejrzewa jednak, że irański satelita jest mało zaawansowany technologicznie a jego wystrzelenie ma przede wszystkim znaczenie symboliczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.