Facebook Google+ Twitter

USA manipuluje uczuciami kobiet, które chcą poddać się aborcji

W USA aborcje są legalne, wprowadzono jednak nowe prawo. Przed zabiegiem kobieta musi zobaczyć płód na monitorze USG i wysłuchać bicia jego serca.

USA przekonuje, że nowe prawo ma na celu chęć pomocy kobietom, tak aby te były wstanie podjąć jak najbardziej świadomą decyzję. W Teksasie czy w Oklahomie każda matka, która chce poddać się zabiegowi usunięcia ciąży, musi najpierw odbyć wizytę u ginekologa, podczas której lekarz wykona wspomniane wyżej badanie.

Podczas badania kobieta jest przymuszona do obserwowania, jak porusza się płód. Musi zobaczyć jego głowę, rączki i nóżki oraz wysłuchać bicia serduszka dziecka. Jeżeli pacjentka unika patrzenia w monitor, lekarz ma obowiązek skrupulatnie opisać jej wszystko, co widzi. Dopiero po tak wstrząsającym doświadczeniu przyszła matka może zadeklarować, że na pewno chce usunąć nienarodzone dziecko.

Wstrząsający akt prawny spowodował sprzeciw środowiska lekarskiego. Wielu profesjonalistów uważa, że wykonywanie takich kroków, to nic innego jak manipulowanie uczuciami pacjentki. Do sądu w Teksasie wpłynął wniosek nawołujący do anulowania niedorzecznego według wielu rozporządzenia. Wymiar sprawiedliwości odrzucił jednak wszystkie skargi. Możliwe, że już niedługo problematyczna ustawa będzie obowiązywała w całym kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.