Facebook Google+ Twitter

USA: Na jesień ustawa klimatyczna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-09 13:20

Amerykański Kongres może jeszcze tej jesieni przyjąć ustawę ograniczającą emisję gazów cieplarnianych. Takiego zdania jest sekretarz zasobów wewnętrznych USA, Ken Salazar, według którego nowa ustawa jest bardzo potrzebna.

W czerwcu amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła ustawę zmniejszającą emisję gazów cieplarnianych o 17 procent do roku 2020, w porównaniu z rokiem 2005. Do połowy wieku ograniczenia te miałyby wynieść 83 procent. Ustawa utknęła jednak w Senacie, który obecnie zajmuje się przede wszystkim kontrowersyjną reformą służby zdrowia. Ken Salazar podkreślił jednak w rozmowie z agencją Reuters, że kwestia gazów cieplarnianych powinna zostać rozwiązana w ciągu najbliższych miesięcy, jeszcze przed grudniowym szczytem klimatycznym ONZ w Kopenhadze. Wtedy mają zostać ustalone szczegóły nowego międzynarodowego traktatu o zmniejszeniu emisji CO2.

Zdaniem obserwatorów, negocjacje te będą bardzo trudne, choć nadzieje na kompromis zgodny z rekomendacjami ONZ dał nowo wybrany premier Japonii Yukio Hatoyama. Zapowiedział on redukcję japońskich emisji o 25 procent do końca przyszłej dekady. To ponad trzy razy więcej niż deklarował jego poprzednik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.