Facebook Google+ Twitter

USA: Napastnik z bazy wojskowej w Teksasie w ciężkim stanie leży w szpitalu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-06 07:05

Tragedia w amerykańskiej bazie wojskowej Fort Hood w Teksasie. Wojskowy psychiatra zastrzelił tam 12 żołnierzy i ranił 31. Napastnik został postrzelony przez policję ale przeżył.

Wczesnym popołudniem czasu lokalnego 39-letni major Nidal Malik Hasan wkroczył do budynku Centrum Gotowości Bojowej, gdzie przed misjami zagranicznymi żołnierze załatwiają formalności i przechodzą ostatnie badania. Miał ze sobą dwa pistolety.

Generał Bob Cone z Fort Hood poinformował, że Hasan strzelał do żołnierzy "na zimno", jakby dokonywał egzekucji. Gdy na miejsce przybyły oddziały policji, doszło do wymiany ognia. Pierwotnie dowódcy bazy podawali, że napastnik został zabity.

Później okazało się, że został ranny i przebywa w szpitalu. Jego stan jest stabilny. Rodzice Nidala Hasana Malika pochodzą z Jordanii. On sam urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych. Zaraz po liceum wstąpił do armii. W wojskowych akademiach studiował biochemię a następnie medycynę.

Kilka lat temu Malik zaczął myśleć o opuszczeniu wojska. Rodzinie skarżył się, że jako muzułmanin jest nękany. W ostatnim czasie wyrażał głębokie obawy w związku z tym, że miał być wysłany do Iraku lub Afganistanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja wiem swoje "Nie mieszać ras".
Psychiatra który nie potrafił zaradzić swoim problemom. Dobrze tam szkolą w tej wojskowej uczelni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.