Facebook Google+ Twitter

USA: Naukowcy o krok od stworzenia sztucznego życia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-09 15:02

Badacze z Uniwersytetu Harvarda poinformowali o wyhodowaniu jednej z najważniejszych części komórki. Jest nią rybosom - mikroskopijny pęcherzyk zwany też fabryką komórki. To dzięki niemu powstają białka, niezbędne do utrzymywania wszystkich funkcji życiowych.

Zdaniem ekspertów osiągnięcie profesora genetyki George'a Churcha jest kluczowym etapem w procesie tworzenia syntetycznego życia. Sam wynalazca ma jednak inne cele. Dzięki sztucznym rybosomom chce na zamówienie produkować białka, potrzebne do wytwarzania nowoczesnych leków.

Eksperci podkreślają jednocześnie, że stworzenie sztucznego życia jest tylko kwestią czasu. Specjalnie zaprojektowane organizmy powinny przyczynić się nie tylko do rozwoju medycyny, ale także innych dziedzin, na przykład produkcji tanich i czystych biopaliw.

Profesor George Church podkreśla, że wyniki jego badań nie zostały opublikowane w recenzowanej prasie naukowej, co jest tradycyjnym sposobem na ogłaszanie tego typu osiągnięć. Amerykański genetyk przestawił rezultaty eksperymentów na specjalnym seminarium odbywającym się na uczelni.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.