Facebook Google+ Twitter

USA: Neonazista przyjdzie na swój proces w makijażu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-10 07:50

Amerykański neonazista oskarżony o morderstwo będzie pojawiał się na swoim procesie w makijażu. Chodzi o ukrycie tatuaży, które mogą wpłynąć na decyzję ławy przysięgłych.

23-letni John Ditullio został oskarżony o zaatakowanie nożem swojej sąsiadki i jej 17-letniego znajomego. Kobieta przeżyła, chłopak zmarł.

Ditullio miał dokonać napaści, gdy dowiedział się, że sąsiadka ma czarnoskórego przyjaciela, a jej syn jest gejem. Oskarżony nie kryje, że jest neonazistą ale nie przyznaje się do winy.

Z kolei jego publiczny adwokat obawia się, że nazistowskie tatuaże, które ma na ciele, mogą wpłynąć na werdykt ławy przysięgłych. Prawnik zwrócił się więc do sądu o pokrywanie makijażem przed każdą rozprawą 10-centymetrowej swastyki pod lewym uchem oskarżonego oraz wulgarnych napisów na jego karku.

Sędzia przychylił się do wniosku obrońcy. Zarządził też by opłaty dla kosmetyczki w wysokości 150 dolarów za usługę ponosił stan Floryda, gdzie toczy się proces. Cytowany przez agencje AP profesor prawa z Uniwersytetu Florydy Michael Siegel popiera decyzję sądu. Siegel podkreśla, że bezstronność ławy przysięgłych jest fundamentem amerykańskiego prawa i podatnicy muszą czasem za to płacić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.