Facebook Google+ Twitter

USA nie potwierdza informacji o śmierci przywódcy pakistańskich talibów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-07 21:29

Administracja prezydenta USA nie potwierdza napływających z Pakistanu informacji o śmierci przywódcy tamtejszych talibów - Baitullaha Mehsuda.

Stany Zjednoczone wyznaczyły nagrodę za głowę Mehsuda w wysokości 5 milionów dolarów. Do pakistańskiego MSW dotarła wiadomość o śmierci przywódcy islamskich ekstremistów w ataku rakietowym. Informacja ma pochodzić od samych talibów, ale nie została jeszcze potwierdzona przez władze w Islamabadzie.

- Widzieliśmy raporty o zabiciu Mehsuda, ale nie możemy potwierdzić, że on nie żyje - powiedział dziennikarzom rzecznik Białego Domu Robert Gibbs. Dodał, że wśród wiarygodnych obserwatorów wzrasta przekonanie, że ta informacja jest prawdziwa.

Baitullah Mehsud to przywódca talibańskiego ugrupowania zbrojnego Tehrik-i-Taliban Pakistan. Obarczany jest odpowiedzialnością za ataki na pakistańskie budynki rządowe, obwinia się go także o zamach na byłą premier tego kraju - Benazir Bhutto.

W czerwcu armia pakistańska rozpoczęła ofensywę w górskim Waziristanie, gdzie miał ukrywać się Mehsud. Przedwczoraj w okolicach Peszawaru - najprawdopodobniej bezzałogowy samolot amerykański zbombardował dom, w którym przebywał przywódca talibów.


Mehsud przebywał z wizytą u swojego teścia - Malika Ikramuddina. Razem z nim było tam około 40 innych osób. W ataku zginęła żona lidera talibów, wiele osób zostało rannych - w tym czwórka dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.