Facebook Google+ Twitter

USA nie zniesie wiz dla Polaków? "Nie mamy zamiaru poprzeć reformy"

Przewodniczący Izby Reprezentantów John Boehner poinformował, że nie będzie głosowania nad ustawą o reformie imigracyjnej. Republikanom nie podoba się wersja reformy przyjęta przez Senat. Są zwolennikami przeprowadzania zmian "krok po kroku".

 / Fot. ZboralskiIzba Reprezentantów nie będzie negocjować z Senatem w sprawie reformy imigracyjnej - poinformował John Boehner. Republikanom nie podoba się całość reformy, którą przyjął Senat. Umożliwia ona 11 milionom imigrantów zalegalizowanie pobytu oraz uzyskanie obywatelstwa. Przewiduje również uszczelnienie granicy z Meksykiem.

Republikanie są zwolennikami przeprowadzania zmian "krok po kroku", a nie w sposób całościowy, jak proponuje Senat. Właśnie dlatego Izba nie będzie głosowała nad tą ustawą. "W ogóle nie mamy takiego zamiaru" - oznajmił Boehner.

Po tej informacji w USA zawrzało. Niektórzy politycy sądzą, że przewodniczący Izby Reprezentantów chce uśmiercić tę ustawę. "Jeśli Boehner zabije tę reformę, to będzie przewodniczącym, który zastanie zapamiętany jako ten, który pomógł zabić Partię Republikańską" - skomentował przewodniczący American's Voice, organizacji lobbującej na rzecz reformy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tak panie Marku - nieustannie pokutuje w Polakach "syndrom paczki z Ameryki"- z gumą do żucia i starymi szmatami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zniesienie obowiązku wizowego dla Polaków jest tak nieistotne w tym projekcie, że dywagowanie "przy okazji" jest poniekąd uwłaczające...
Godnie dotrwajmy do momentu, gdy specjalnie dla Polskiego Sojusznika, lub w pakiecie ze Sri Lanką będziemy mogli Dreamlinerem pofrunąć do NY... na chwilę... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W 1926 roku w lipcu pisano w polskich gazetach, że "Stany Zjednoczone pragną inwestować olbrzymie sumy celem uprzemysłowienia naszego kraju". Mówiono o 400 mln dolarów i już wtedy robiono ludziom wodę z mózgu ględząc o charytatywnym (?) "pragnieniu uprzemysławiania naszego kraju", zamiast napisać, że Amerykanie chcą robić tutaj interes.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki Brat , za wielka woda . Morze szerokie i głębokie , tam jest dużo rekinów które czekają na swoja ofiarę. !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stosunki Polski z USA przypominają patologiczny związek między kobietą i mężczyzną. Im bardziej ta słabsza strona jest lekceważona, poniżona i poniewierana, tym mocniej się trzyma swojego macho.

Przykładów można znaleźć na potwierdzenie tej tezy dziesiątki. Wizy, offset przy zakupie latającego złomu, braterska pomoc w sytuacji zagrożenia USA ze strony Iraku... to pierwsze jakie przyszły mi do głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.