Facebook Google+ Twitter

"USA nie zrezygnują z tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-28 11:56

NATO nie ma informacji o tym, by Stany Zjednoczone zamierzały zrezygnować z planów lokalizacji elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach - mówią w rozmowie z Polskim Radiem dyplomaci Sojuszu.

O zmianie stanowiska Waszyngtonu poinformowała rosyjska agencja Interfax. Dodała, że Moskwa w odpowiedzi wstrzymuje plan rozmieszczenia rakiet Iskander w Obwodzie Kalinigradzkim.

Dyplomaci Sojuszu podkreślają, że w ostatnich tygodniach nic się nie zmieniło - amerykańska tarcza wciąż jest brana pod uwagę, jako element budowanego systemu NATO-wskiego. Ma to być nieodłączna część jakiegokolwiek systemu obrony przeciwrakietowej nad którym pracuje Sojusz.

Eksperci rozpatrują na razie różne warianty i o tym, który z nich zostanie wybrany zdecydują kraje członkowskie. Takie jest oficjalne stanowisko NATO przyjęte w grudniu ubiegłego roku przez ministrów spraw zagranicznych 26 krajów.

Nie ma na razie oficjalnego stanowiska Sojuszu w sprawie zapowiadanej przez Rosję rezygnacji z rozmieszczenia rakiet Iskander. W przeszłości NATO wielokrotnie ostro krytykowało Moskwę za grożenie wycelowaniem rakiet w państwa członkowskie, w tym w Polskę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.