Facebook Google+ Twitter

USA: Nigeryjczyk nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-08 22:37

Nigeryjczyk, który w Boże Narodzenie próbował odpalić ładunek wybuchowy na pokładzie amerykańskiego samolotu, nie przyznał się do winy. Umar Farouk Abdulmutallab stanął przed sądem federalnym w Detroit, gdzie formalnie przedstawiono mu zarzuty.

Posiedzenie sądu w Detroit trwało zaledwie 5 minut. 23-letni Nigeryjczyk ubrany był koszulkę, sportowe buty i oliwkowe spodnie. Na pytania sędziego odpowiadał po angielsku. Zapytany czy w ciągu ostatnich 24 godzin zażywał jakiekolwiek środki odurzające lub alkohol, Abdulmutallab odpowiedział, że podano mu tylko tabletki przeciwbólowe co ma związek z poparzeniami jakich doznał podczas próby odpalenia ładunku wybuchowego.

Obrońcy Nigeryjczyka zrezygnowali w jego imieniu z prawa do wysłuchania całego aktu oskarżenia. Abdulmutallab potwierdził, że rozumie stawiane mu zarzuty. Obejmują one próbę użycia broni masowego rażenia, zamordowania 289 osób i świadomego zniszczenia samolotu a także wniesienie na pokład samolotu materiałów wybuchowych. Grozi mu za to dożywocie.

Sędzia zanotował w aktach sprawy, że oskarżony nie przyznaje się do winy. Przed rozprawą w okolicach sądu wzmocniono środki bezpieczeństwa. W centrum Detroit doszło też do niewielkiej manifestacji muzułmanów, którzy trzymali transparenty z hasłami: "Nie działał w imieniu Islamu" i "Islam przeciwko terroryzmowi".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.