Facebook Google+ Twitter

USA: Nowa strategia dla Afganistanu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-30 20:02

Barack Obama poinformował europejskich przywódców o swojej decyzji o zwiększeniu liczebności wojsk amerykańskich w Afganistanie. Prezydent USA dzwonił w tej sprawie do Londynu, Paryża, Rzymu i Moskwy.

Barack Obama ogłosi nową strategię dla Afganistanu podczas jutrzejszego wystąpienia w akademii wojskowej West Point. Według nieoficjalnych informacji, prezydent USA poinformuje o wysłaniu do tego kraju dodatkowo ponad 30 tysięcy żołnierzy. Już wczoraj Obama wydał odpowiednie rozkazy amerykańskim dowódcom.

Rzecznik Białego Domu Robert Gibbs ujawnił tymczasem, że prezydent USA rozmawiał telefonicznie na temat Afganistanu z 4 europejskimi przywódcami. Są wśród nich premierzy Wielkiej Brytanii Gordon Brown i Włoch Silvio Berlusconi oraz prezydenci Francji Nicholas Sarkozy i Rosji Dymitrij Miedwiediew. „Sytuacja w Afganistanie jest wyzwaniem dla społeczności międzynarodowej. Dlatego prowadzimy konsultacje z przyjaciółmi i sojusznikami" - powiedział Gibbs.

Rzecznik Białego Domu zapowiedział, że Barack Obama będzie telefonował w sprawie Afganistanu do innych sojuszników ale nie ujawnił do których.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.