Facebook Google+ Twitter

USA: Obama zaprezentuje plan budżetu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-01 18:52

Amerykański prezydent ma dzisiaj zaprezentować plan budżetu na przyszły rok. Ze względu na trwający w Stanach Zjednoczonych kryzys będzie to jedno z najważniejszych dotychczas wystąpień Baracka Obamy.

Biały Dom planuje, że deficyt budżetowy wyniesie 1 miliard 600 milionów dolarów. Najwięcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na działania naprawcze gospodarki, tworzenie miejsc pracy, edukację i obronę. Równocześnie jednak wiele programów zostanie zawieszonych na 3 lata. Ostre cięcia dotkną m.in. program kosmiczny NASA.

Główny doradca amerykańskiego prezydenta David Axelrod podkreśla, że w obecnej sytuacji władze musiały dokonać ostrej selekcji wydatków.

- Musieliśmy wybrać priorytety, tak jak w każdej rodzinie czy w każdej firmie. Trzeba bowiem zrezygnować z rzeczy, których nie potrzebujemy na rzecz tych niezbędnych - powiedział Axelrod.

Według założeń, oszczędności w budżecie mają w przyszłym roku przynieść 20 miliardów dolarów.
Amerykańska gospodarka wykazuje ostatnio oznaki ożywienia, ale eksperci podkreślają, że nie oznacza to końca problemów. Bezrobocie w Stanach Zjednoczonych wynosi teraz 10 procent i jest najwyższe od 26 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.