Facebook Google+ Twitter

USA: Pastor prosi wiernych by do kościoła przynieśli … pistolety

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-05 07:43

Amerykański pastor ze stanu Kentucky prosi wiernych, by przynieśli do kościoła pistolety. Inicjatywa budzi kontrowersje wśród duchownych z innych parafii.

Specjalna msza, na którą wierni maja przynieść pistolety, odbędzie się pod koniec czerwca w protestanckim kościele na przedmieściach Louisville. Organizatorem nabożeństwa jest pastor Ken Pagano, który w młodości służył w amerykańskiej marynarce wojennej, a obecnie jest wielkim zwolennikiem prawa do posiadania broni. Podczas mszy przewidziano koncert muzyki patriotycznej oraz wystąpienia właścicieli lokalnych strzelnic oraz sklepów z bronią. Wśród uczestników nabożeństwa zostanie też rozlosowany darmowy pistolet. Pastor Pagano tłumaczy, że celem nietypowego nabożeństwa jest promocja odpowiedzialnego posługiwania się bronią.

Pomysł mszy, na którą wierni maja przynieść pistolety, nie podoba się przewodniczącemu koalicji przywódców religijnych z Kentucky, wielebnemu Jerremu Cappelowi. - Jezus kazał nam odłożyć miecz i nieść krzyż oraz miłować bliźniego. Łączenie go z bronią jest bez sensu" - powiedział Cappel. Pastor Ken Pagano nie zgadza się z tym argumentem podkreślając, że nie wszystkie nurty chrześcijaństwa są pacyfistyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.