Facebook Google+ Twitter

USA: Plan ratowania przemysłu samochodowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-19 15:42

Rząd Stanów Zjednoczonych pomoże przetrwać krajowym koncernom motoryzacyjnym kilka najbliższych miesięcy.

George Bush oświadczył, że amerykańskie koncerny samochodowe są nieefektywne i w normalnych warunkach rynkowych powinny upaść. Prezydent zaznaczył, że obecnie mamy do czynienia z niezwykłymi okolicznościami, gdyż Stany Zjednoczone dotknął poważny kryzys finansowy i recesja.

George Bush wyraził opinię, że w tej sytuacji dopuszczenie do upadku przemysłu motoryzacyjnego byłoby nieodpowiedzialne. Podkreślił, że ogłoszenie przez producentów samochodów kontrolowanego bankructwa nie wchodzi obecnie w grę, ponieważ nie zostało ono przygotowane.

Zdaniem amerykańskiego prezydenta tego rodzaju bankructwo byłoby bolesnym ciosem dla amerykańskich pracowników, nie tylko w przemyśle samochodowym. Po jego ogłoszeniu doszłoby do wzrostu bezrobocia, pogłębienia kryzysu finansowego, a w konsekwencji do pogłębienia recesji.

George Bush poinformował, że General Motors, Chrysler i Ford będą miały trzy miesiące na przygotowanie wiarygodnych planów restrukturyzacji. Jeśli tego nie zrobią, będą musiały zwrócić rządowe pożyczki i wejść na drogę kontrolowanego bankructwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.